cuprum.pl - logo
Szukaj
Close this search box.
Safety First człowiek w ochronnym hełmie

Konferencja na temat bezpieczeństwa i ochrony danych

Spędziliśmy dzień na zdobywaniu nowej wiedzy. Bardzo ciekawa konferencja zorganizowana w Lubinie na tematy związane z bezpieczeństwem danych i ich ochroną. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z poniższych tematów.

#StorageCraft #ShadowProtect, czyli ostatnia deska ratunku przed wirusami szyfrującymi.

Prelekcja na temat tworzenia kopii bezpieczeństwa wybranych danych jak i całych serwerów. Odtwarzanie działania zarchiwizowanego komputera na maszynie wirtualnej w ciągu kilkunastu minut, niesamowite rozwiązanie dla firm świadczących usługi w których dostęp do aktualnych danych jest priorytetem a stanowisko pracy użytkownika końcowego jest specyficznie skonfigurowane.

„Ciągłość działania jako usługa”, czyli jak bez inwestycji minimalizować skutki awarii sprzętu informatycznego, błędów ludzkich czy cyberataków.

Firma 3S.pl przedstawiła swoje wybrane usługi do przechowywania i archiwizowania danych w ich data center. Usługi w chmurze oraz na serwerach fizycznych między innymi jednostkach QNAP.

Praktyczny pokaz rozwiązań #ESET Endpoint na stacje robocze.

Antywirus dla wymagających, kompleksowe rozwiązanie dla małych i dużych organizacji z możliwością centralnego zarządzania instalacjami antywirusa oraz konfigurowaniem pełnej ochrony komputera poprzez blokowanie dostępu przez użytkownika do do portów np USB lub dysków CD.

Pokaz praktyczny serwera centralnego zarządzania ERA #STORMSHIELD.

Seria ataków zagrożeń szyfrujących typu ransomware WannaCry, Petya czy Bad Rabbit realnie wpłynęła w ostatnim czasie na poziom bezpieczeństwa firm na całym świecie. Rozwiązania STORMSHIELD skutecznie ochroniły swoich klientów przed skutkami tych ataków. Wszystko dzięki wielowarstwowej ochronie, jaką gwarantują urządzenia STORMSHIELD.

Qnap – Wielofunkcyjne urządzenia do przechowywania, współdzielenia i zabezpieczania danych

QNAP ma w ofercie duży wybór rozwiązań NAS, które spełnią różnorodne wymagania użytkowników. Dostępne są modele od 1- do 30-wnękowych, obudowy typu tower i RACK, a także jednostki przeznaczone dla użytkowników domowych, grup roboczych oraz przedsiębiorstw. Potrzebujesz przechowywać zdjęcia w domu, a może przechowywać i obrabiać filmy w jakości 4K, lub chcesz zapanować nad dostępem do zasobów danych przechowywanych w Twojej firmie ? W każdym z tych przypadków QNAP będzie miał w swojej ofercie urządzenie które spełni Twoje oczekiwania a jego obsługa nie będzie wymagała skończenia akademii i tytułu master :).

Axence nVision to nie tylko kompletne narzędzie dla Administratora IT ale również źródło wielu biznesowych korzyści.

Axence nVision® to profesjonalne oprogramowanie do kompleksowego zarządzania infrastrukturą IT w każdej organizacji.

  • zapobieganie kosztownym przestojom przez wykrywanie anomalii w działaniu urządzeń
  • bezpieczna serwerownia – monitorowanie wskaźników wilgotności i temperatury
  • zawsze aktualne dane o wydajności serwera i łącza internetowego
  • większa kontrola nad procesami systemowymi
  • lepsza wydajność procesów biznesowych dzięki kompletnej wiedzy o stanie działania najważniejszych serwisów.

Duże podziękowania dla System-3 Sp. z o.o. za świetną organizację i prelegentów za przekazane najistotniejszych informacji z omawianych zagadnień.